kajak canoe


Plany 1:1

      Niektórzy z nas pragną zbudować swoją łódkę od podstaw. Mają trochę wprawy w posługiwaniu się piłą i strugiem i ochoty do tego typu pracy. To dla nich w ofercie posiadamy plany niektórych naszych łódek.Plany składają się z rysunków paneli w skali 1:1 i instrukcji budowy.

     Budowa z tak przygotowanych planów nie jest skomplikowana. Wystarczy dokładnie powycinać wszystkie elementy i nakleić na arkusze sklejki. Należy jednak wziąć pod uwagę że decydując się na budowę z planów czas pracy przy łódce, w porównaniu z budową z zestawu, może się podwoić ( nie licząc czasu potrzebnego na skompletowanie materiałów).

      Jeżeli chodzi o oszczędność to koszt takiej łódki będzie porównywalny z kosztem łódki budowanej z zestawu, a czasamiwarsztat6.jpg może go nawet przekroczyć.  HOBBO.net kupując większe ilości materiału kupuje go taniej, a i koszty transportu rozkładają się na większą ilość. Sprowadzamy sklejkę wysokiej jakości - tylko sprawdzaną, certyfikowaną marynistyczną OKOUME. W optymalnej sytuacji gdy mamy w pobliżu niedrogiego sprzedawcę takiej sklejki i materiałów do laminowania można zaoszczędzić do 20%.

      Niektórzy próbują zaoszczędzić budując z tańszych materiałów. Zdecydowanie to odradzamy. Największą inwestycją przy budowie łódki jest nasz czas i praca. Budując z gorszych materiałów ten czas często się wydłuża. Ponadto budujemy łódkę mniej ładną, cięższą i słabszą ( mniej sztywną i odporną na uszkodzenia). Ta słabość może dać znać o sobie w najmniej pożądanym momencie.


Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl