kajak canoe


Wakacyjny spływ Bugiem
       Latem (7-14 sierpnia 2010) wybraliśmy się na rodzinny, leniwy, rekreacyjny, słoneczny, niezapomniany spływ Bugiem, z Mielnika do… gdzie się da. Grupa liczyła 21 osób (w wieku 3-70 lat), co w przeliczeniu na sprzęt pływający dawało: cztery kanadyjki, dwa kajaki 2-osobowe i cztery jedynki. Nie licząc trzech kajaków z wypożyczalni, małego polietylenowego diablo kendo i Ślimakowej kanadyjki Gatz, uczestnicy wraz z ekwipunkiem płynęli na sprzęcie Hobbo.net.
        Marcin z rodziną podróżował kanadyjką Peterboro 520,Krzysiek  z dzieciakami kanadyjką Żabi Kruk 560 (wersja standardowa),Jurek ze swoją 1-osobową załogą i jednym pasażerem na gapę również kanadyjką Żabi Kruk 560 ale w wersji Custom,Krzysiek (sąsiad) Ulakiem,a Senior i Filip kajakami Nuka.

       
        Spokojne płynięcie z nurtem rzeki pozwalało kontemplować sielskie widoczki i w pełni delektować się urlopem, przy niewielkim wysiłku fizycznym. Udręczeni palącym słońcem schładzaliśmy się w mętnych wodach rzeki. Biwakowaliśmy na piaszczystych łachach, sosnowych szyszkach i krowich plackach. A wieczorami… Było świeżutkie krowie mleko z pianką, naleśniki, własnoręcznie zrobione szaszłyki, gry i zabawy towarzyskie oraz nocne rozmowy przy ognisku.

        Mimo licznej gromadki dzieci, zróżnicowanych umiejętności kajakowych oraz częstych postojów kąpielowo-plażowych w ciągu 6 dni przepłynęliśmy 140 km i ukończyliśmy spływ w Tuchlinie. Warto było!

        Wszystkie zamieszczone zdjęcia zostały wykonane przez Ślimaka. Te i wiele innych można znaleźć na jego stronie.

« powrót
Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl