kajak canoe


Dory

         Dory, niewielka łódź rybacka, została rozpowszechniona pod koniec średniowiecza przez baskijskich rybaków łowiących dorsza. Jej nadzwyczajne właściwości i prostota sprawiły że przetrwała w niezmienionej formie do dzisiaj. W XIX w. była podstawowym narzędziem pracy tysięcy rybaków z Nowej Anglii, Nowej Szkocji i Nowej Fundlandii.  Z łowisk wyparły ją dopiero w XX w. przemysłowe trawlery-przetwórnie. Obecnie jest bardzo popularną łodzią użytkową i rekreacyjną, wykorzystywaną między innymi przez ratowników wzdłuż wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej. Okazała się też niezastąpiona na wielkich rzekach górskich, gdzie do dzisiaj jest ulubioną łodzią wielu przewodników.
Wykorzystaliśmy tradycje Dory do stworzenia łódki na potrzeby warsztatów szkutniczych i wszystkich tych którzy nie mają czasu czy przekonania by budować swoja łódkę przez kilka tygodni. Wiele godzin przy komputerze, kilkanaście prototypów i mamy łódkę która;

W 2 godziny (z wcześniej przygotowanych elementów) można złożyć do stanu pozwalającego na                             pływanie. Świetnie się sprawdza na imprezach integracyjnych.

W weekend można zbudować pełnowartościową łódkę wiosłowo-żaglową

W tydzień można zbudować bardzo starannie wykończony egzemplarz

     Nasza Dory jest wzorowana na Admiral's Dory, wykorzystywanej jako szalupa i łódź pomocnicza na większych jednostkach.
Jej wymiary zostały lekko zmodyfikowane tak by dała się łatwo przewozić na dachu samochodu osobowego.

Zabiera wygodnie trzy dorosłe osoby z bagażem.

P1010042male.jpg

 Zbudowana ze sklejki szkutniczej o grubości 6mm nie wymaga laminowania a tylko zaimpregnowania żywicą i pomalowania lakierem (farbą) poliuretanowym.

Darmowe plany łódki. Wystarczy zamówić by otrzymać całkiem bezpłatnie kompletne plany żaglowej Dory w formie .PDF i .DXF

Zestaw paneli i pełen zestaw zawierają elementy potrzebne do budowy łódki wiosłowej. By pożeglować trzeba dokupić zestaw żeglarski na który składają się elementy steru i miecza, maszt, rozprze i żagiel.


Ceny:

Plany ..........................................bezpłatne 

Zestaw paneli ............................850PLN

Pełen zestaw ............................1250PLN

Zestaw żeglarski.......................1250PLN

Gotowa łódka ..........................Tel.

By zamówić skorzystaj z formularza kontakowego

I jeszcze parę zdjęć:
P1110737maly.jpg


P1110741maly.jpg« powrót
Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl