kajak canoe


Catboat

Mały jacht żaglowy. Wzorowany na łodziach jakie rozwinęły się w połowie XIX wieku w Nowej Anglii jako łodzie rybackie a na początku XX wieku stały się popularnymi jachtami rekreacyjnymi.

Niespotkanie duża szerokość catboat'ów, równa połowie długości, daje im bardzo dużą pojemność, czyli przestronne, w porównaniu z innymi jachtami tej wielkości, wnętrze i obszerny kokpit. daje też bardzo dużą stateczność pozwalającą bezpiecznie nieść wiele żagla.

Drugą cechą czyniącą z catboat'ów wyjątkowe łódki jest ich takielunek. Pojedynczy gaflowy żagiel podnoszony na krótkim, wolnostojącym maszcie, umieszczonym bardzo bliski dziobu. Niezwykle proste i łatwe w obsłudze rozwiązanie.

Nasz Catboat oparty jest na liniach  jachtu zbudowanego jako łódka rekreacyjna pod koniec XIX wieku i do dziś pływającego z Mistic Seaport Museum i cieszączego się doskonałą opinią.

Przy wymiarach 550 x 275 x 65/140cm może nieść niemal 30m2 żagla.W  kabinie ma 3 wygodne stałe koje, duży kambuz, składany stół i dużo miejsca do pakowania. W kokpicie może wygodnie usiąść 6 osób i jeszcze jest miejsce na spory dostawiany stolik.


Zasadnicze prace projektowe przy Catboacie zostały już zakończone. pozostało żmudne wrysowywanie i dopasowywanie wszystkich detali. Natomiast już dziś można docenić jego urodę i wyobrazić sobie wakacje spędzone na jego pokładzie.


« powrót
Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl