kajak canoe


Witamy na stronie poświęconej drewnianym łódkom budowanym w technologii szycia i laminowania.

       
        Znajdą tu Państwo informacje o technologii, łodziach tak zbudowanych, a także plany, zestawy do samodzielnej budowy, i gotowe kajaki, kanadyjki, łódki żaglowe i wiosłowe zbudowane z wysokiej jakości sklejki marynistycznej i laminatu epoksydowo-szklanego.
        W dziale Nasze Łódki opisane są produkowane przez nas łódki. Wśród nich znajdą Państwo kajaki morskie, turystyczne, rekreacyjne i wyprawowe, kanu rodzinne i kanu dla trochę bardziej zaawansowanych. Znajdą tu Państwo również drewniane łódki żaglowe i wiosłowe. Dla każdego coś się znajdzie, gdyż kochamy to co robimy, szanujemy indywidualne pomysły i zamieniamy je w niepowtarzalne łódki.
        W dziale Technika szycia i laminowania (ang. stitch & glue) można znaleźć podstawowe wiadomości o metodzie budowy, w Plany , Zestawy , Gotowe łódki są informacje o tym co oferujemy w poszczególnych grupach produktów.
        Na desce kreślarskiej mówimy o łódkach w drodze między koncepcją a realizacj, w Pływamy są relacje z wycieczek naszymi łódkami, a Artykuły to zbiór tekstów o historii, budowie i szeroko rozumianym wędrowaniu małymi łódkami.
        Ploter frezujący CNC to nasza oferta usług.
Hobbo.net
Marcin Sochaj

Aktualności

Sukces w Dalsland Kanot Maraton+26-08-2013
10 sierpnia Jola i Piotr Rosada płynąc prototypową dwójka  zaprojektowaną i zbudowaną w Hobbo.net zajęli doskonałe V miejsce w  Dalsland Kanot Maraton+, w kategorii K2Mix. Pokonując dystans 55km z trzema przenoskami w czasie 5:22 byli najszybszym dwuosobowym kajakiem turystycznym na imprezie.
Pełne wyniki tutaj: dkm.digidal.se/event/2013/results/Kajak o roboczej nazwie Rosada Expres ma 650cm długości, 55cm szerokości i wazy 19kg


 
Ładowność kanadyjek30-08-2010
Ponieważ podawane dotychczas na naszej stronie ładowności kanadyjek były obliczane według różnych kryteriów i mocno zachowawcze postanowiłem je ujednolicić. Zastosowałem przy tym tradycyjną kanadyjską zasadę która mówi że maksymalnie załadowana kanadyjka powinna mieć 6 cali wolnej burty. 6 cali czyli 152 milimetry. Obliczona w ten sposób maksymalna ładowność naszych kanadyjek wynosi:

Żabi Kruk......................320kg
Żabi Kruk 560.................365kg
Peterboro......................270kg
Peterboro 520.................350kg

Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl