kajak canoe


Artykuły

Catboat
Mały jacht żaglowy. Wzorowany na łodziach jakie rozwinęły się w połowie XIX wieku w Nowej Anglii jako łodzie rybackie a na początku XX wieku stały się popularnymi jachtami rekreacyjnymi.

więcej »

Jak dopasować kokpit

Każdy kto choć trochę zagłębił się w technikę pływania kajakiem wie, że dopasowanie kokpitu jest niezwykle ważne dla poprawnego wykonania nawet podstawowych manewrów. Co więcej, wielu z tych co mieli szczęście pływać w kajakach z „doskonale” dopasowanymi kokpitami twierdzi, że udoskonalając kokpit można zyskać więcej niż wybierając kajak.

więcej »

Oprzyrządowanie pokładu kajaka

Myślę, że większości z nas najbardziej podoba się czysty, „niezaśmiecony” różnym osprzętem pokład. Tym niemniej względy praktyczne zmuszają nas do pójścia na kompromis i zamocowania na nim tego czy owego. To, jak dużo musimy zamocować na pokładzie, zależy przede wszystkim od tego, gdzie zamierzamy pływać.

więcej »

Jak zbudować kajak?
Zbudowanie łódki ze sklejki i laminatu jest stosunkowo proste i wymaga niewiele czasu. Zobacz główne etapy procesu.

więcej »

Jaki kajak?

Przedstawione poniżej sugestie dotyczą wszystkich kajaków, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonywane. Rozważania na temat kajaków z kompozytu sklejkowo-szklano-epoksydowego, ich cech w zestawieniu z kajakami wykonanymi z innych materiałów znajdują się w części Dlaczego warto szyć i laminować?

więcej »

Copyright © 2004 HOBBO.NET, hosting gd.pl